Polski przemysł motoryzacyjny jest coraz istotniejszy dla wielkich koncernów. Od niedawna, bo od 7 września w naszym kraju składany jest zupełnie nowy SUV. Niektórzy określają go mianem Fiata Seicento na miarę naszych czasów. Jest to bowiem samochód miejski, ale z racji trendów przybrał formę małego crossovera (B-SUV). Produkowany w Polsce samochód ma szansę podbić serca kierowców w naszym kraju, ponieważ oferuje naprawdę wiele.
Po oficjalnej prezentacji, która odbyła się 4 lipca w Lingotto, w zakładzie Stellantis w Tychach, rozpoczęła się regularna produkcja nowego, w pełni elektrycznego Fiata 600e. 7 września pierwszym wyprodukowanym modelem był Fiat 600e w topowej wersja La Prima. Nadwozie pokryto pomarańczowym kolorem „Sun of Italy”. Można z dumą powiedzieć, iż SUV z Polski wygląda oszałamiająco!
Jakie jest to „seicento” na miarę naszych czasów?
Nowy Fiat 600e czerpie z tego, co najlepsze ze światów segmentu B i B-SUV. Wszystko po to, aby zaoferować piękne, radosne i wyjątkowe wrażenia z jazdy. Naznaczając tym samym powrót włoskiej marki do segmentu B. Samochód jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników miasta. Stanowi doskonałe ucieleśnienie wartości marki, jakimi są włoski styl i zrównoważony rozwój.
Model wyróżnia się doskonałymi możliwościami elektrycznymi. Jego zasięg wynosi ponad 400 km w cyklu mieszanym według normy WLTP. Natomiast w cyklu miejskim jest to już ponad 600 km! Jednocześnie oferuje najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.
Pojazd udostępniono w 2 różnych wariantach w pełni elektrycznego napędu. Do wyboru mamy Fiata 600e La Prima i Fiata (600e)RED. Nowy model jest przyjaznym rozwiązaniem dla rodziny, pozwalającym w pełni doświadczyć prawdziwego włoskiego Dolce Vita. Co dziś szczególnie ważne, z jednoczesną dbałością o środowisko i troską o sprawy społeczne.
To nie jedyny SUV z Tych
Fiat 600e to kolejny pojazd składany w legendarnym zakładzie Stellantis w Tychach. Fabryka rozpoczęła działalność w 1975 roku, jako producent samochodów marki Fiat. w tej chwili zakład w Tychach prowadzi produkcję w systemie trzyzmianowym, zatrudniając ponad 2000 osób. W 47-letniej historii tyskiej fabryki wyprodukowano tam imponującą liczbę 10,8 mln samochodów.
W portfolio produkcyjnym fabryki znajdują się wyjątkowe modele, bo nagrodzone europejskim tytułem European Car of the Year. Należą do nich Jeep Avenger (tytuł w 2023), Fiat 500 (2008) i Fiat Panda (2004). Produkcja prowadzona jest w oparciu o system Stellantis Production Way. Dzięki niemu fabryka skutecznie realizuje zadania w każdym obszarze działalności. W tym jakości i efektywności energetycznej, z pełnym zaangażowaniem pracowników.
Źródło: Fiat / Stellantis