W naszym nowym filmie poświęconym tabletom Huawei MatePad 12 X opowiadaliśmy Wam sporo o ich potencjale w kontekście zastosowań arystycznych. Urządzenia za sprawą rysika Huawei M-Pencil 3. generacji, dużego ekranu o wysokiej rozdzielczości i płynności działania mogą spisywać się doskonale w rękach osób tworzących sztukę. Potwierdzeniem tego niechaj będzie kooperacja nawiązana pomiędzy Huawei i Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Huawei i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie podjęły współpracę
Tablety nowej generacji są w stanie coraz skuteczniej zastępować laptopy. Wystarczy dołączyć do nich klawiaturę, aby cieszyć się znacznie lżejszym odpowiednikiem notebooka, cechującym się w lwiej części przypadków dłuższym czasem działania na baterii. jeżeli uwzględnić możliwości jakie daje opcjonalny rysik, a w przypadku tabletów Huawei również świetna i darmowa aplikacja GoPaint… Huawei w ramach współpracy z Akademią Sztuk Pięknych chce udowodnić, iż sprzęt spisze się wybornie na uczelni takiej jak ta.
Chcąc jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twórców, podjęliśmy współpracę z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. W ramach tego projektu studenci przetestują nasze najnowsze tablety z matowym ekranem. Chcemy dowiedzieć się, jak adeptom ASP pracuje się na matowych wyświetlaczach w różnych warunkach oświetleniowych. Dopytujemy także o to, jak oceniają m.in. GoPaint, czyli naszą aplikację do rysowania, która jest przeznaczona zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych twórców. Istotnym narzędziem w pracy cyfrowych artystów są także rysiki – tutaj szczególnie cenne będą informacje dotyczące dokładności odwzorowania nacisku i płynności działania
– skomentowała Dorota Rakowska, Marketing Director, Huawei CBG Polska.
Studenci podczas zajęć prowadzonych na ASP sprawdzą apkę GoPaint, służącą do szkicowania, rysowania i malowania. 100 różnych pędzli, opcja tworzenia nowych, wiele rodzajów farb, płócien i zaawansowane opcje edycji prawdopodobnie przypadną im do gustu. Na tabletach Huawei studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie stworzą 40 prac, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy, będącej finałem projektu.
Rozpoczęcie współpracy pomiędzy Pracownią Multimedialnej Kreacji Artystycznej z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie a firmą Huawei CBG Polska otwiera dla nas nowe możliwości. Dla artystów, niezależnie od rodzaju sztuki jaką uprawiają, jednym z najważniejszych narzędzi zawsze był szkicownik, miejsce, gdzie można notować wszystko co ważne, na szybko, emocjonalnie i dynamicznie lub precyzyjnie ze studyjną dokładnością. Wciąż jeszcze w dzisiejszych czasach do rejestracji pomysłów i idei służą ołówek i długopis, ale oprócz nich mamy do dyspozycji narzędzia rejestrujące obrazy, filmy i dźwięki. jeżeli to wszystko da się umieścić w jednym, mobilnym i lekkim urządzeniu, jakim jest tablet, w dodatku bez konieczności rezygnacji z poczucia manualnej kontroli i jakości, jaką dają „papier i ołówek”, to takie urządzenie warte jest uwagi. Dlatego cieszymy się, iż będziemy mogli rozpocząć współpracę z Huawei w obszarze kreatywnych rozwiązań łączących sztukę i technologię. Chcemy być partnerem mającym wpływ na przyszłość i kierunki rozwoju w branży cyfrowej
– mówi o inicjatywie rozpoczętej z Huawei Piotr dr hab. Piotr Welk, prof. Uczelni – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki, prowadzący Pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej.
Czekamy na efekty testów praktycznych w postaci zapowiadanej wystawy.
Źródło: Huawei