Ferrari rozstaje się z szefem marketingu – sukcesor pochodzi z BMW

13 godzin temu

Po przyjęciu z entuzjazmem pierwszych recenzji pierwszego samochodu elektrycznego Ferrari, włoski producent samochodów sportowych rozstał się ze swoim wieloletnim szefem marketingu, Enrico Gallierą. Jego następcą, od 1 lipca, zostanie Massimiliano Di Silvestre , który do zeszłego miesiąca kierował włoskimi oddziałami BMW. Pod jego kierownictwem BMW stało się liderem rynku wśród producentów samochodów premium we Włoszech.

Jego poprzednik, Galliera, po 16 latach pracy w Ferrari postanowił „otworzyć nowy rozdział w swojej karierze zawodowej” i poinformował o tym firmę już jakiś czas temu, jak podano.

Według oświadczenia, prezes Benedetto Vigna powiedział : „Chciałbym podziękować Enrico za jego wyjątkowy wkład w rozwój Ferrari w trakcie jego długiej kariery. Dzięki pasji i doświadczeniu wniósł znaczący wkład w rozwój firmy i wzmocnienie marki Ferrari na całym świecie”.

Ferrari zaprezentowało swojego pięciomiejscowego elektrycznego SUV-a Luce pod koniec maja, wywołując co najwyżej mieszane reakcje. Krytyka dotyczyła m.in. nietypowego dla Ferrari designu. Jednak giełda zareagowała odpowiednio: po prezentacji Luce, kurs akcji Ferrari spadł o około 8 procent w ciągu jednego dnia.

Informator agencji Reuters powiedział, iż Galliera zgodził się pozostać na swoim stanowisku do czasu prezentacji nowego samochodu.

Idź do oryginalnego materiału