Skoda Roadiaq to najnowszy projekt praktykantów Skody Academy. Może służyć za kampera, w którym dobrze odnajdą się cyfrowi nomadzi.
Skoda Roadiaq jest już dziewiątym projektem, który powstał przy udziale praktykantów Skoda Academy
Tradycja modyfikowania popularnych modeli Skody swój początek miała w 2014 roku wraz z konceptem CitiJet, który był kabrioletem na bazie Citigo. W kolejnych latach powstały tak interesujące projekty, jak m.in. Mountiaq (Kodiaq), Sunroq (Karoq), czy zeszłoroczny Afriq (przeróbka Kamiqa). W tym roku za bazę posłużyła po raz pierwszy elektryczna Skoda Enyaq w konfiguracji z napędem na wszystkie koła.
Prace nad modyfikacją SUV-a trwały łącznie dziewięć miesięcy
I uczestniczyło przy nich w sumie 29 praktykantów. Przeróbka sprowadzała się przede wszystkim do stworzenia zabudowy i zaprojektowania na nowo dachu, który został podniesiony o 350 mm.
Zwiększył się również rozstaw osi do 2770 mm, a także prześwit – do 190 mm. Długość (4649 mm) i szerokość (1879 mm) auta pozostały bez zmian względem standardowej wersji Enyaq.
Skoda Roadiaq oferuje przestrzeń do pracy zdalnej
Tak powstał kamper, w którym zmieściło się jednoosobowe łóżko i sprzęt kuchenny z kompletem szafek i szuflad. Jest ekspres do kawy i prysznic zasilany energią słoneczną.
Nie brakuje również 27-calowego ekranu komputera w zestawie ze stacją dokującą, klawiaturą i bezprzewodowym internetem, czyli najważniejszych elementów wyposażenia w mobilnym biurze. Przestrzeń mieszkalną dodatkowo powiększa namiot, który można doczepić do klapy bagażnika.
Skoda Roadiaq jest oczywiście jednorazowym projektem bez szans na produkcyjną wersję. Trochę szkoda, bo prezentuje się świetnie i chętnych na zakup takiego kampera raczej by nie zabrakło.
Zdjęcia: Skoda