Scania i PepsiCo Polska łączą siły na rzecz elektryfikacji transportu

3 godzin temu

Scania i PepsiCo Polska nawiązują strategiczne partnerstwo, mające na celu ograniczenie emisji CO2 w transporcie. Pierwszym krokiem we współpracy jest włączenie do floty PepsiCo elektrycznego ciągnika siodłowego Scania. Pojazd ten zastąpi spalinowy odpowiednik w codziennych przejazdach między zakładami firmy.

Współpraca Scanii i PepsiCo w Polsce

Inicjatywa stanowi istotny etap pilotażu i testów, przybliżając obie firmy do realizacji celów związanych z transformacją energetyczną floty i zrównoważonym rozwojem. kooperacja ma na celu nie tylko redukcję śladu węglowego, ale również popularyzację elektromobilności w sektorze logistycznym. Dane wskazują, iż w Polsce niemal 70% firm nie posiada w swoich flotach pojazdów zeroemisyjnych, a jedynie 43% planuje ich wdrożenie w najbliższym czasie. Scania i PepsiCo odpowiadają na to wyzwanie, podejmując wspólne działania na rzecz stopniowej elektryfikacji transportu.

W pierwszym etapie projektu elektryczna Scania będzie obsługiwała trasę między zakładem PepsiCo w Tomaszowie Mazowieckim a magazynem centralnym firmy w Mszczonowie. Operatorem trasy i właścicielem pojazdu jest firma P.H.U.T. „Trans-PLUS”, będąca dostawcą transportu dla PepsiCo.

– W dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne staje się jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju firm, które dążą do zrównoważonego wzrostu. W ramach realizacji strategii PepsiCo Positive, podejmujemy szereg działań mających na celu zmniejszenie wpływu naszej działalności na planetę. Nawiązując współpracę z firmą Scania Polska nie tylko elektryfikujemy naszą flotę i redukujemy emisję CO2, ale także podnosimy kwalifikacje i świadomość naszych pracowników w zakresie transformacji energetycznej w logistyce komentuje Wojciech Osiadacz, Transport and Fleet Manager w PepsiCo Polska.

Pilotażowe programy pozwalają na ocenę efektywności, zasięgu i wpływu elektrycznych pojazdów ciężarowych na logistykę w rzeczywistych warunkach. Umożliwiają dostosowanie infrastruktury ładowania, optymalizację tras i udoskonalanie technologii e-mobilności. Pilotaże pozwalają również na weryfikację analiz zasięgu, zużycia energii i wydajności ładowania, opartych na cyfrowych modelach zadań transportowych. Identyfikacja potencjalnych barier i wyzwań jest kluczowa dla skutecznego wdrożenia elektryfikacji na szeroką skalę.

Idź do oryginalnego materiału