Mandat 500 zł i 12 pkt za nawigację? Ściema. Wyjaśniamy, za co naprawdę jest taka kara

1 godzina temu
Zdjęcie: Kontrola drogowa


Po internecie roznosi się ostrzeżenie: policja wlepia kierowcom 500 zł mandatu i dodaje 12 punktów karnych "za nawigację". Tymczasem korzystanie z nawigacji w samochodzie jest legalne, bez względu na rodzaj urządzenia nawigacyjnego. Wyjaśniamy, kiedy rzeczywiście możesz dostać karę.
Idź do oryginalnego materiału