Spaliny trafiają do zbiornika. Mazda testuje nową technologię

1 godzina temu
Zdjęcie: Metalowa skrzynia oznaczona jako zbiornik CO2 i jednostka usuwająca wilgoć w komorze technicznej Mazdy.


Mazda pracuje nad rozwiązaniem, które ma wychwytywać część dwutlenku węgla bezpośrednio z gazów wylotowych podczas jazdy. Najnowsze testy przeprowadzone na torze wyścigowym pokazały, iż system działa nie tylko w laboratorium, ale także w realnych warunkach. Na czym adekwatnie polega ta technologia?
Idź do oryginalnego materiału