Dzięki temu przejęciu Infineon uzupełni i jeszcze bardziej rozszerzy swoją wiodącą na rynku działalność w zakresie mikrokontrolerów, poinformował producent układów scalonych, który dużą część swojej sprzedaży generuje w przemyśle motoryzacyjnym. Ethernet umożliwia wymianę danych pomiędzy oprogramowaniem i sprzętem. Kluczowa technologia jest zatem istotna w przypadku pojazdów, które – jak niemal wszystkie samochody elektryczne – są sterowane programowo.
Firma podkreśliła swoje „silne korzenie w USA (…), w tym szeroko zakrojoną działalność badawczo-rozwojową”, która zostanie wzmocniona dzięki przejęciu. Klientami firmy Marvell w tym regionie było ośmiu z dziesięciu największych producentów samochodów. W tym roku dział, który niedługo stanie się częścią Infineon, ma wygenerować przychody rzędu 225–250 milionów dolarów, przy marży brutto na poziomie 60 procent – „z dużym potencjałem dalszego przyspieszenia wzrostu dzięki unikalnemu, globalnemu dostępowi Infineon do klientów z branży motoryzacyjnej” – zgodnie z oświadczeniem z poniedziałkowego wieczoru. Ponadto należy spodziewać się oszczędności w zakresie prac badawczo-rozwojowych i produkcji. Przed sprzedażą firma Marvell zatrudniała w tym dziale kilkaset osób.
Celowanie w rynek robotów humanoidalnych
„Transakcja wzmacnia naszą strategię rentownego wzrostu w przyszłości i otwiera nowe możliwości w dziedzinie fizycznej sztucznej inteligencji, takiej jak roboty humanoidalne” – powiedział dyrektor generalny Jochen Hanebeck.