Polska zbuduje swój samochód elektryczny. Nie będzie to Izera. Spółka ElectroMobility Poland nawiązała współpracę z tajwańskim koncernem Foxconn. Nazwy marki jeszcze nie wybrano. Na razie wiadomo, iż na początku produkowane będą trzy modele. Pierwsze samochody mają zjechać z linii produkcyjnej w 2029 roku.
Polski samochód elektryczny. Produkcja ruszy w 2029 roku. Fabryka powstanie w Jaworznie.
1 miesiąc temu
Zdjęcie: Izera i fabryka samochodów w Jaworznie
Powiązane
Systemy czystego szlifowania (dust free) – co to jest?
45 minut temu
VIPy jadą to i Policja musi jechać pod prąd
1 godzina temu
Fiat Pandina – niezmiennie udany
1 godzina temu
Polecane
Gruchnęły wieści ws. Verstappena. Hitowa wymiana w F1?
34 minut temu
10 mln ton stali i śmierć ludzi. "Nikt nad tym nie panuje"
1 godzina temu
















