Polski producent powiększa ofertę pomimo stagnacji w branży

1 dzień temu

Polski producent zabudów pojazdów – KH-KIPPER – przygotował podsumowanie minionego roku. Sytuacja gospodarcza na rynku samochodów ciężarowych nie była dobra, jednak firma ma kilka powodów do zadowolenia.

Od założenia firmy w 1997 roku hale produkcyjne KH-KIPPER opuściło 27 000 sztuk zabudów ciężarowych. W 2024 roku KH-KIPPER odnotował wzrost pomimo spadków u większości producentów na rynku.

KH-KIPPER podsumowuje rok 2024

Najważniejszym wydarzeniem roku 2024 była premiera najnowszego produktu KH-KIPPER: zabudowy kopalnianej W1RB Rock Bull. Misja KH-KIPPER była jasna: zwiększyć wydajność ładowności o co najmniej 15%. Po miesiącach intensywnej pracy i bezpośrednich opinii od użytkowników, przekroczono oczekiwania, osiągając ponad 16% większą wydajności ładowności w porównaniu do poprzednich generacji wywrotek.

Stworzono wiele modeli konstrukcji, przeprowadzono setki symulacji komputerowych i wykonano rozległe testy w jednym z najbardziej wydajnych kamieniołomów wapienia w Polsce. Zwiększona efektywność transportu wydobytego materiału, jaką daje rozwiązanie przynosi korzyści zarówno dla optymalizacji biznesu, ale również wpisuje się w założenia zrównoważonego rozwoju. Wywrotki na podwoziu ciężarowym pomagają obniżyć emisję CO2 dzięki niższemu zużyciu paliwa i lekkiej, a jednocześnie trwałej konstrukcji skrzyni wywrotki wykonanej ze stali HARDOX 500 TUF. Pojazd wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe, takie jak system monitorujący wydajność pojazdu z danymi przechowywanymi w chmurze oraz kamerę cofania wykorzystującą sztuczną inteligencję.

Hanowerskie Targi IAA 2024, na których Rock Bull został zaprezentowany szerokiej publiczności, są barometrem wskazującym kierunek, w którym europejska branża samochodów ciężarowych będzie podążać przez najbliższe lata. W tym roku pokazały, iż trend elektryfikacji pojazdów ciężarowych ma się dobrze, pomimo ogromnych wyzwań z jakimi użytkownicy stykają się w praktyce. KH-KIPPER jak dotąd zabudowała ponad 20 takich elektrycznych ciężarówek, choć jak do tej pory głównie dla klientów z Norwegii.

Przyszłość KH-KIPPER będzie wyznaczało poszukiwanie nowych rynków i podążanie za intensywnym rozwojem branży. W tym mają pomóc m.in. inwestycje w infrastrukturę. W 2024 roku rozpoczęto budowę nowej hali ze stanowiskiem do zrobotyzowanego spawania skrzyń, która usprawni ten proces oraz zakupiono nowoczesny sprzęt do efektywnej obróbki blach. W planach firmy na 2025 jest też m.in. regał automatyczny do lasera 3D. Rozwój firmy na zagranicznych rynkach wspiera także międzynarodowa promocja, dlatego KH-KIPPER weźmie udział w monachijskich Targach Bauma 2025.

Idź do oryginalnego materiału