
Niemiecki kompakt doczekał się wersji na prąd. To naturalna decyzja, biorąc pod uwagę europejskie prawo i tendencje rynkowe. Nic więc dziwnego, iż została podjęta przez producenta.
Co oferuje Opel Astra Electric? Zacznijmy od tego, iż pod względem stylistycznym praktycznie nie różni się od wariantów z konwencjonalnymi układami napędowymi. To akurat zaleta. Tylko dodatkowe oznaczenia i gniazdo ładowania zamiast wlewu paliwa zdradzają, iż to pojazd zero-emisyjny.
Astra w tym wydaniu skrywa jednostkę generującą 156 koni mechanicznych i 270 niutonometrów. To konstrukcja znana z innych modeli Stellantis. Jej potencjał trafia oczywiście na oś przednią (za pomocą przekładni automatycznej). Osiągi? Całkiem niezłe, co jest zasługą akceptowalnej masy własnej (1679 kilogramów)
>Opel Combo 2024. Diesel, benzyniak i elektryk w ofercie
Opel Astra Electric przyspiesza do setki w 9,2 sekundy i rozpędza się do 170 km/h. Warto dodać, iż oferowany przez nią zestaw jest uzupełniony baterią o pojemności 51 kWh netto. Według producenta, zasięg wynosi od 381 do 429 kilometrów na jednym ładowaniu (cykl mieszany WLTP). To oznacza, iż zużycie energii wynosi średnio 14,4-16,2 kWh na 100 kilometrów.
Opel Astra Electric – cena 2024
Ile kosztuje ten model? Jego cena wyjściowa to 197 500 złotych. Warto podkreślić, iż od razu występuje w wersji GS – i tylko w niej. Krótko mówiąc, inne poziomy wyposażenia nie są dostępne. Można jednak dokupować różne opcje.
Co oferuje wspomniana odmiana GS? o ile chodzi o walory zewnętrzne, to Opel Astra Electric w takim wydaniu dysponuje pełnym oświetleniem LED (w tym przeciwmgłowym), elektrycznie sterowanymi i podgrzewanymi lusterkami, przyciemnianymi szybami oraz czarnym dachem.

We wnętrzu można liczyć na m.in.: 10-calowy ekran dotykowy z Bluetooth, Android Auto i Apple CarPlay, system Opel Connect, 10-calowe wskaźniki cyfrowe, dwustrefową klimatyzację, podgrzewaną kierownicę, czarną podsufitkę i oparcie kanapy dzielone w proporcji 60/40.
Auto ma także długą listę systemów wsparcia kierowcy. Należą do nich m.in.: układ wykrywania pieszych i rowerzystów, funkcja rozpoznawania znaków, automatyczne hamowanie awaryjne (zapobieganie kolizji), adaptacyjny tempomat, wykrywanie zmęczenia kierowcy i kamery 360 stopni.