Kurs na czyste morze z Continental

2 dni temu

Wystartowała trzecia edycja ekowyzwania Continental. Celem akcji jest aktywizacja jak największej liczby osób oraz zachęcenie ich do częstszego ruchu i wysiłku fizycznego, który dodatkowo może przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Każdy kilometr pokonany pieszo w formie spaceru, biegu czy nordic walkingu, a także na kołach (na rowerze, rolkach czy deskorolce) przeliczany zostaje na konkretną sumę pieniędzy, które po zakończeniu akcji zostaną przekazane Fundacji MARE na zakup morskiego kosza, umożliwiającego zbieranie choćby 1400 kg plastikowych odpadów bezpośrednio z wody każdego roku. Aby zrealizować ten cel, uczestnicy wyzwania muszą zebrać w sumie 80 000 PLN.

Żeby wziąć udział w ekowyzwaniu Continental wystarczy zainstalować aplikację Activy na telefonie, dokonać rejestracji i dołączyć do otwartego wyzwania „Kurs na czyste morze z Continental”. Rywalizować można indywidualnie, bądź w drużynach składających się maksymalnie z 10 osób. Każdego dnia spotyka nas wiele okazji do aktywności, czy to podczas sportowego treningu, czy codziennych czynności, takich jak droga do pracy czy wieczorny spacer w parku. Akcja trwa od 24 czerwca do 25 sierpnia 2024 roku. Więcej informacji znajduje się na specjalnej stronie poświęconej akcji.

Każdego roku do wód mórz i oceanów trafia aż 14 milionów ton plastiku, co równa się zawartości jednej śmieciarki co minutę. Ponad 60% odpadów w tych obszarach stanowi różnego rodzaju plastik. Czy możemy coś z tym zrobić? Warto zacząć od zmiany naszych nawyków, na przykład korzystając z wielokrotnego użytku toreb, rezygnując z napojów butelkowanych PET na rzecz szklanych i świadomie wybierając produkty, które nie są pakowane w folie. Kolejnym krokiem może być dołączenie do ekowyzwania Continental, które już po raz trzeci organizowane jest we współpracy z Fundacją MARE.

Cieszę się, iż nasze ekowyzwanie z roku na rok zdobywa coraz większe zainteresowanie. Dzięki pełnemu zaangażowaniu zarówno osób spoza firmy, jak i pracowników, ostatnie dwie edycje zakończyły się sukcesem, a postawione kosze morskie przyczyniły się do usunięcia z wód Bałtyku wielu ton odpadów. Jestem więc pełna optymizmu oraz przekonana, iż również i w tym roku wspólnymi siłami uda nam się zrobić coś dobrego, zarówno dla siebie, jak i środowiska – powiedziała Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.

Kolejna edycja ekologicznego wyzwania Continental podkreśla zrównoważone ambicje firmy, która najpóźniej w 2050 roku zamierza osiągnąć 100% neutralności klimatycznej. Firma wprowadziła do produkcji najbardziej zrównoważoną wytwarzaną seryjnie oponę na rynku. Opona UltraContact NXT wykonana jest do 65% z materiałów odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu. Ogumienie wytwarzane jest w innowacyjnym zakładzie w Lousado w Portugalii, umożliwiającym produkcję neutralną pod względem emisji CO2.

W ubiegłym roku w ekologicznym wyzwaniu Continental wzięło udział ponad 2000 uczestników, którzy spalili łącznie 39 milionów kalorii. Pieniądze, które udało się w ten sposób zebrać, pozwoliły fundacji MARE na zakup kosza morskiego, który został zainstalowany w Jastarni.

Idź do oryginalnego materiału