Kierowcy dostają SMS-y o mandatach. Jedno kliknięcie może kosztować fortunę
Zdjęcie: SMS phishingowy dotyczący rzekomego mandatu na odcinku autostrady A4 Katowice–Kraków.
Przestępcy nieustannie szukają nowych sposobów na wyłudzanie pieniędzy i danych osobowych. Dotychczas najczęściej podszywali się pod funkcjonariuszy policji, banki czy firmy kurierskie, a w tej chwili coraz częściej wykorzystują w tym celu instytucje publiczne oraz podmioty związane z ruchem drogowym. Szczególnie czujni powinni być kierowcy, przed czym ostrzega spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

1 godzina temu











