Ceny paliw zaskoczyły kierowców. Wakacyjnie pozytywnie

2 dni temu
Zdjęcie: Stacja paliw PKN ORLEN Źródło: Materiały partnera


Miało być tak strasznie na wakacje, tymczasem ceny paliw wzrosły lekko, a nie poszybowały. Kierowcy nie są entuzjastami, ale zdecydowanie nie mają powodów do rozpaczy.


Jak donoszą analitycy rynku paliwowego, początek lipca okazał się być łaskawy dla tankujących, ponieważ spodziewane podwyżki nie pojawiły się na stacjach paliw. Wyjątkiem jest jedynie autogaz, który wprawdzie podrożał, ale zaledwie o grosz.


Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez E-petrol.pl, wynika, iż 95-oktanowa benzyna choćby staniała. Kosztuje w porównaniu do poprzedniego tygodnia o 2 grosze mniej, tj. 6,44 zł/litr. Średnia cena oleju napędowego też poszła w dół, spadła o 3 grosze do poziomu 6,46 zł/litr. Za tę samą ilość LPG płaci się zaś aktualnie 2,69 zł.


Gdzie najtaniej w Polsce?


Analitycy z E-petrol.pl podają, iż na paliwowej mapie Polski wyróżniają się po raz kolejny Warmia i Mazury, gdzie najmniej kosztuje tankowanie Pb95, diesla i autogazu. W tej części kraju ich średnie ceny wynoszą odpowiednio: 6,35; 6,41 i 2,58 zł/litr. W tej samej przeciętnej cenie olej napędowy kupują kierowcy w województwie lubuskim, śląskim i wielkopolskim.


Najwięcej za Pb 95 i ON płaci się natomiast na Podlasiu: 6,57 i 6,55 zł/litr. LPG z ceną 2,78 zł/litr jest najdroższe na Dolnym Śląsku.
Idź do oryginalnego materiału